„ W karnawale, w karnawale,

dookoła wielkie bale.

Gdy orkiestra pięknie gra,

dobry humor każdy ma.

Bal maskowy, bal maskowy,

jest naprawdę pomysłowy.

Można przebrać się za jeża,

krasnoludki lub rycerza.

Wszędzie sami przebierańcy,

Zorro w czarnej masce tańczy,

i Smerfetka razem z nim.

Nie wiadomo, kto jest kim…”

W naszym przedszkolu również nie mogło być inaczej. Ósmego lutego Bajkowe Przedszkole na chwilę zmieniło się w prawdziwą bajkową krainę pełną księżniczek, wróżek, superbohaterów, rycerzy, piratów, strażaków, policjantów, zwierzątek i innych przeróżnych postaci. Bal prowadziła ulubiona postać z Krainy Lodu – Elsa wraz ze swoim przyjacielem Olafem. Tańcom i konkursom nie było końca. Dzieci tańczyły w parach, solo, w „pociągu”. Dziewczynki konkurowały z chłopcami w zbieraniu kul śniegowych. Dużą atrakcją okazało się „łapanie” baniek mydlanych oraz pokaz mody karnawałowej. Przedszkolaki, jak prawdziwi modele, prezentowały swoje stroje na czerwonym dywanie. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Cały bal karnawałowy przebiegał w miłej atmosferze i dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów karnawałowych dla dzieci i Radzie Rodziców za zorganizowanie balu.

A. Stelmach