Dnia 22.02.2024r. grupę „Żabki” odwiedziła Pani Diana Atłas, która jest instruktorką zajęć grupowych fitness, na co dzień prowadząca zajęcia w chojeńskim klubie sportowym POWER ON. Dzieci bardzo cieszyły się i z niecierpliwością czekały na to spotkanie. Pani Diana rozpoczęła spotkanie od rozmowy na temat zdrowego kręgosłupa oraz profilaktyki. Pokazała, jak we właściwy sposób należy chodzić, siedzieć, stawiać stopy, nosić plecak. Wielką frajdą dla dzieci były ćwiczenia z wykorzystaniem przyniesionych przez naszego gościa akcesoriów sportowych, m.in. hantli, gumowego jeżyka, twistera obrotowego, gumy oporowej. Dzieci bardzo chętnie i odważnie podejmowały wszystkie ćwiczenia wzmacniając mięśnie całego organizmu, rozwijając równowagę oraz koordynację ruchową. Było to niezapomniane spotkanie, pełne radości i zabawy, które miało na celu uświadomienie dzieciom znaczenia ruchu dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz zachęcenie do aktywności ruchowej i uprawiania sportu. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Dianie za poświęcony czas, wspaniałą atmosferę oraz profesjonalny trening, dzięki któremu każdy przedszkolak powie, że „RUCH TO ZDROWIE”!

K.  Gawlas