Dnia 28 lutego 2024 roku dzieci z grupy Krasnale przeprowadzały eksperymenty. Poznały wygląd wulkanu, dowiedziały się jak niebezpiecznym i pięknym zjawiskiem jest wybuch wulkanu. Aby zaobserwować zjawisko erupcji, wykorzystaliśmy do eksperymentu substancje z domowej kuchni. Przedszkolaki obserwowały prawdziwą reakcję chemiczną sody i octu, w wyniku której powstał wybuch. Było to prawdziwe WOW! dla przedszkolaków. Dzieci nie spodziewały się takiego efektu. Następne wykonane eksperymenty dotyczyły zabaw z podstawowymi kolorami. Eksperyment wędrująca woda, wymagał dużej cierpliwości, ale efekt był ciekawy. Kolejnym eksperymentem było „Malowanie na mleku”. Do przeprowadzenia eksperymentu potrzebne było: mleko, barwniki, płyn do mycia naczyń, zakraplacz, talerze. Samo wkrapianie barwników na powierzchnię białego mleka było dla dzieci dużą atrakcją. Dzieci obserwowały jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą. Następnie dodając płynu do mycia naczyń kolory odsuwały się i kręciły dając piękne wzory. Przedszkolaki były zachwycone eksperymentami.

M. Bigus