„Chociaż trudno o biały puch za oknem,

dla przedszkolaków to żaden problem.

Choć zima nam ogródka nie zaśnieżyła,

zimowa olimpiada w przedszkolu się odbyła”

Dnia 28 lutego w naszym przedszkolu odbyła się Zimowa Olimpiada Przedszkolaków. W sportowych zmaganiach uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup. W przedszkolu przy ulicy Sikorskiego olimpiadę poprowadziła pani Ewa Koniecka, a w przedszkolu przy ulicy Wilsona pani Agnieszka Stelmach i Aurelia Malec. Przed rozpoczęciem sportowych rywalizacji odbyła się ceremonia otwarcia. Wprowadzono flagę i znicz olimpijski, odśpiewano hymn. Przed przystąpieniem do sportowych konkurencji dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Nie mogło zabraknąć wspólnej rozgrzewki oraz powitania sportowym okrzykiem. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia sportowej rywalizacji. Każda grupa wystawiała sześcioosobową drużynę do poszczególnych konkurencji. Dzieci musiały zmierzyć się z wieloma sportowymi zadaniami. Były to: tor przeszkód, slalom, bieg z paletką, hokej, rzuty woreczkami do celu, tunel, saneczki, śnieżna bitwa papierowymi kulkami. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwały panie pracujące z dziećmi w grupach. Dzieci dawały z siebie wszystko. Zachowując zasady fair play dzielnie walczyły wykazując się zdolnościami sportowymi. We wszystkich konkurencjach zawodnikom głośno kibicowali koledzy i koleżanki. Ostatnia konkurencja przeznaczona była dla nauczycielek poszczególnych grup, które sumiennie i z poczuciem humoru wykonywały zadania. Tego dnia liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal, dyplom uznania za sportową postawę dla całej grupy oraz gry o tematyce sportowej. Najlepszą wizytówką tej imprezy były uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków.

A. Stelmach