W środę, 28 lutego 2024r. tematem przewodnim w grupie Stokrotki były owoce egzotyczne. Była to okazja, aby je dobrze poznać, dotknąć, powąchać oraz spróbować. Zajęcia poprzedzone były śpiewem i tańcem „Płyną statki z bananami”. Głównym celem zajęć było kształtowanie postawy prozdrowotnej, poznanie wartości odżywczych owoców egzotycznych. Dzieci rozpoznawały za pomocą zmysłów znane i nieznane im owoce egzotyczne oraz klasyfikowały je według danej cechy np. wielkości, koloru, kształtu. Na zakończenie zajęć każda Stokrotka ułożyła własną kompozycję z owoców. Pomysłowości i wyobraźni naszym przedszkolakom nie brakowało. Największą frajdą poza układaniem była degustacja owocowych smakołyków. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przyniesienie owoców. Przy Waszym wsparciu to był prawdziwie pyszny dzień.

E Kozłowska