Zapewne każdy z nas podczas wizyty u lekarza spotkał pielęgniarkę. Wiemy, że ubiera się ona w fartuch, robi zastrzyki, pomaga chorym dzieciom i dorosłym. My mieliśmy okazję lepiej poznać ten zawód 6 marca 2024r.  podczas spotkania z panią Weroniką Łyczko, która na co dzień pracuje jako pielęgniarka w szpitalu. Nasz gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega jej praca, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom np.: zasłanianie ust w czasie kaszlu, chronienie miejsc skaleczonych, jak należy dbać o higienę i jak właściwie się odżywiać. Mogliśmy dokładnie obejrzeć stetoskop, przyrząd do mierzenia ciśnienia oraz oznaczania poziomu cukru we krwi. Na zakończenie spotkania pani pielęgniarka podarowała każdemu z nas odznaki z napisem DZIELNY PACJENT oraz kolorowe plasterki. Dziękujemy Pani Weronice za poświęcony czas.

A. Skiba