Każde dziecko o tym wie:

Chcesz być zdrowy – ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa.

Są reguły, jest zabawa…

7 marca 2024r. w ramach promowania zdrowego stylu życia, w tym aktywności fizycznej, dzieci z grupy „Misie” wybrały się do miejscowej siłowni POWER ON GYM , którą prowadzą Państwo Ada i Paweł Kazibut. Na początek Pan Paweł przeprowadził dla wszystkich małą rozgrzewkę. Podczas wycieczki nasze Misiaczki wraz z paniami zapoznały się z pomieszczeniami siłowni, zasadą działania urządzeń do ćwiczeń, wypróbowały swoich sił na bieżni oraz w podnoszeniu hantli. Pan Paweł opowiedział o swojej siłowni i oprowadził nas po wszystkich pomieszczeniach prezentując poszczególne sprzęty. Dokładnie tłumaczył przedszkolakom ich zastosowanie i demonstrował, w jaki sposób poprawnie należy z nich korzystać.  Przypominał również przedszkolakom, jak ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka ma zbilansowana dieta i ruch. Dzieci zrozumiały, że aktywność fizyczna to wspaniała zabawa, ale także ważny element zdrowego stylu życia. Ciekawym dla przedszkolaków pomieszczeniem podczas zwiedzania siłowni okazał się gabinet masażu, w którym bardzo ciepło ugościła nas Pani Kasia. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi, Pani Adzie oraz Pani Kasi za niezwykle pouczające zajęcia. Na pewno jeszcze odwiedzimy siłownię POWER ON GYM oraz wspaniałą ekipę. DZIĘKUJEMY

A. Skiba