15 marca 2024 roku dzieci z grupy Krasnale zrealizowały jedno z zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest Fun-tastyczny”. Świętowały Dzień Św. Patryka. Była to świetna okazja do przybliżenia dzieciom kultury krajów anglojęzycznych i wspólnego świętowania dnia patrona Irlandii. Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Na zajęciach dzieci poznały legendę o św. Patryku, zwyczaje i symbole związane z tym świętem. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga tego kraju, poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun, który jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Podczas wspólnych zabaw poznaliśmy nowe słowa w języku angielskim – rainbow, gold, shamrock, Leprechaun oraz świetne się bawiliśmy przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. To był bardzo ciekawy, zielony dzień z językiem angielskim.

M. Bigus