Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego też Pierwszy Dzień Wiosny jest zawsze radośnie witany przez wszystkie dzieci. W czwartek 21 marca br. dzieci z Bajkowego Przedszkola także świętowały Pierwszy Dzień Wiosny, który rozpoczął się występami chojeńskirmego teatru o nazwie ,,Fajne Babki”. Kolorowi goście przystrojeni w piękne, wiosenne kwiaty zabawiali dzieci recytując wiosenne wierszyki i śpiewając piosenki. Aby podkreślić charakter tego dnia wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami również miały kolorowe kwiatki, wstążeczki, nakrycia głowy oraz wiosenne  transparenty i Marzannę. To wszystko dodało barw i uroku kolorowemu korowodowi, którym całe przedszkole przemaszerowało ulicami miasta. W marszu towarzyszyły dzieciom dwa sympatyczne misie – Tosia i Teodor z Fundacji Wspierające Misie. Kolorowy korowód zakończył się na placu przed przedszkolem, gdzie wspólnie odśpiewano wiosenną piosenkę oraz wszystkie grupy zaprezentowały swoje okrzyki witające nową porę roku . Była też okazja do radosnych tańców z misiami. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za odwiedziny, a Rodzicom i pracownikom przedszkola za przygotowanie barwnych gadżetów.

K. Figórek

M. Czerwonka