5 kwietnia dzieci z grupy „Żabki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnie z okazji omawianego w bieżącym tygodniu tematu pt. „W świecie książek”. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie poczucia szacunku dla książek, a także promocja czytelnictwa i bibliotek. Dzieci z zaciekawieniem przechodziły między regałami w wypożyczalni, lecz największe zainteresowanie wzbudził dział dla dzieci. Przedszkolaki z uwagą słuchały Pani Krystyny, która pokazała wiele różnych ciekawych książek i zachęcała do ich wypożyczania. Przybliżyła dzieciom piękno polskiej literatury dziecięcej autorstwa m.in. Wandy Chotomskiej. Wszystkim ogromnie podobały się przygotowane kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. W wielu z nich można było manipulować ruchomymi elementami. Zachęcamy dzieci z rodzicami do częstego odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i wspólnego czytania bajek w domowym zaciszu. Dziękujemy Pani Krystynie Leddin za miłe, pełne ciekawych informacji spotkanie.