Dzieci bardzo lubią tematy związane z przyrodą. Chętnie słuchają, rozmawiają i pogłębiają swoją wiedzę na temat roślin i zwierząt. Ponieważ w mijającym tygodniu mówiliśmy o ekologii, a przed nami Dzień Ziemi, w związku z tym zaprosiliśmy do naszej grupy „Żabki” 12 kwietnia panią Danutę Prucnal, która jest leśnikiem w Nadleśnictwie Chojna. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i jego mieszkańcach. Pani leśnik podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt tam mieszających. Zwróciła uwagę zwłaszcza na temat ochrony przyrody. Zadawała dzieciom wiele pytań, z którymi sobie świetnie poradziły. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i rozumieniem potrzeby oszczędzania wody, prądu, jak również papieru, segregacji śmieci i recyklingu. Dzieci w nagrodę otrzymały pluszowe zawieszki z żabką, miłą niespodziankę, która będzie przypominać o zasadach przyjaciela przyrody. Dziękujemy pani Danusi za ciekawe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na następne, tym razem w leśniczówce.

K. Gawlas