”Książki to najlepsi Twoi przyjaciele.

Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele”

Jan Rak

W dniu 23 kwietnia 2024 r. w grupie „Muchomorki” obchodzono nietypowe święto z okazji Światowego Dnia Książki. W związku z tym dzieci oraz panie pracujące w grupie przyniosły do przedszkola swoje ulubione książeczki.  Muchomorki zostały poinformowane, iż wszystkie książki są niezwykłe. Mogą być małe i duże, grube i chude oraz mogą mieć różne kształty. Bez wyjątku, czy są naszą własnością czy zostały wypożyczone w bibliotece należy je szanować i chronić przed zniszczeniem. Nie wolno ich brudzić, wyrywać kartek oraz zaginać rogów. Każde dziecko miało możliwość opowiedzenia kilku słów o swoim wybranym dziele. Następnie Muchomorki z zaciekawieniem wysłuchały jedną z wybranych bajeczek. Dzięki temu miały okazję przeniesienia się do innego, magicznego świata właśnie tego, który został przedstawiony na stronach książki. Dzisiejsze zajęcia miały na celu promowanie czytelnictwa oraz zasugerowanie dzieciom jaki jest idealny sposób na spędzanie wolnego czasu.

M. Podleśna