Dnia 25 kwietnia 2024r. dzieci z grupy Żabki odwiedziły strażaków w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie. Spotkanie z panem Dawidem Bartkowiakiem i panem Jakubem Stelmachem pozwoliło nam poznać zawód strażaka z bliska. Mogliśmy posłuchać ciekawych opowieści, zwiedzić remizę. Dużą atrakcją okazała się szatnia strażaków wraz z jej zawartością. Dzieci przymierzały kurtki i hełmy strażackie. Z zaciekawieniem oglądaliśmy również puchary, które strażacy zdobyli podczas różnych zawodów. Strażacy zademonstrowali nam sprzęt gaśniczy oraz wóz strażacki. Dzieci bardzo chętnie i odważnie wchodziły do wozu. Choć przez chwilę mogliśmy poczuć, jak to jest być w gotowości do wyjazdu na akcję. Żabki były przygotowane do spotkania i aktywnie zadawały strażakom pytania. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły własnoręcznie zrobiony prezent. Był nim album z pracami dzieci o tematyce związanej z pracą strażaka. Do przedszkola wróciliśmy z kolorowankami z logo naszej Straży Pożarnej oraz pysznymi cukierkami. Bardzo dziękujemy strażakom za poświęcony nam czas i zaangażowanie!

A. Stelmach