14 maja 2024 r. dzieci z grupy ,,Motylki” wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie. Dzięki życzliwości panów strażaków przedszkolaki dowiedziały się o trudnej, niebezpiecznej i bardzo potrzebnej pracy jaką wykonują. W trakcie spotkania ,,Motylki” oglądały strój strażaka przeznaczony do gaszenia pożarów. Z wielką ochotą przymierzały buty, kurtkę oraz hełm strażacki. Dowiedziały się, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru ale bierze udział w akcjach ratowniczych np.: na wodzie. Wielką atrakcją było dla wszystkich wejście do wozu strażackiego oraz lanie wody z węża. Na koniec spotkania każde z dzieci dostało w prezencie niespodziankę w formie malowanek, naklejek oraz małego ,,co nie co”. Z wycieczki ,,Motylki” wróciły pełne niezapomnianych wrażeń. Składamy serdeczne podziękowania dla Prezesa OSP w Chojnie Pana Dawida Bartkowiaka oraz dla Pana Krystiana Bartkowiaka za umożliwienie dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza i przeżycia ze spotkania zachowają się na długo w pamięci dzieci.

Dzieci z grupy ,,Motylki”

wraz z nauczycielkami