Dnia 20 maja 2024r. z okazji Dnia Pszczoły grupę „Żabki” odwiedziła pszczelarka – Pani Weronika Łyczko. Nasz gość przyniósł do przedszkola ul z własnej pasieki, strój pszczelarza oraz narzędzia potrzebne w jego pracy. Pani Weronika w bardzo ciekawy sposób opowiadała dzieciom o tych ogromnie pracowitych i niezbędnych nam do życia owadach. Dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o życiu pszczół, o ich zwyczajach, o tym co robią i jak zachowują się w ulu oraz poznały etapy powstawania miodu. Dowiedziały się także, że pszczoły produkują również pyłek i kit pszczeli. Przedszkolaki mogły zobaczyć z bliska plaster miodu, przekonały się, jak wiele jest rodzajów miodu w zależności od tego, jakie rośliny w danym czasie kwitną i z jakich kwiatów jest on wyprodukowany. Pani pszczelarka przybliżyła dzieciom, że miód jest bardzo zdrowy, ale i pyszny – dzieci zajadały się świeżo zrobionym miodem na suchym wafelku. Pani Weronika przyniosła również wosk pszczeli, z którego każde dziecko wykonało pachnącą świeczkę. Na zakończenie wykonały bardzo ciekawą pracę plastyczną, każdy otrzymał kartkę z komórką, w której należało narysować pszczołę, następnie wszystkie komórki połączono w jeden plaster miodu. Dzieci wykazały się dużymi zdolnościami i pomysłowością. W nagrodę na koniec każdy otrzymał medal „Przyjaciela pszczół”. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Weronice, mamie naszej Lenki, za wspaniałe, pełne wrażeń spotkanie, poświęcony czas, przekazaną wiedzę, a także ufundowanie dzieciom wielu atrakcji wykorzystanych podczas spotkania.

K. Gawlas