Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. „Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Z tej okazji, 29 maja  Misie zaprosiły swoich najbliższych na uroczysty program artystyczny. Przedszkolaki zaprezentowały krótki program artystyczny pt. „Wywiad z rodzicami”, w którym opowiadały jaka jest mama, tata, co wspólnie lubią robić. Nie zabrakło oczywiście pięknych piosenek o mamie i tacie, kolorowego tańca a na koniec wspólnie odśpiewanego „Sto lat” dla rodziców. Niespodzianką dla rodziców na zakończenie popisów artystycznych były przygotowane przez dzieci upominki. Po wręczeniu upominków rodzice mogli się zmierzyć w konkursach np. w obieraniu ziemniaków, sprytnym tańcu wygibańcu, tańcu na gazetach czy też w konkurencji „jak dobrze się znamy”. Było to radosne chwile spędzone w naszej przedszkolnej rodzinie.

A. Skiba