29.05.2024r. w przedszkolu przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 25 mieliśmy niesamowitych gości- przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie- pana Jakuba oraz przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie- pana Dawida. Wizyta strażaków wzbudziła ogromny zachwyt oraz zainteresowanie wśród dzieci, ale jednak to wóz strażacki cieszył się największym powodzeniem. Każdy mógł z bliska poznać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Wszyscy choć na chwilę mieliśmy możliwość poczuć się jak strażak – mogliśmy wejść do wozu, przymierzyć hełm, a także „gasić pożar” prawdziwym wężem strażackim! Podczas spotkania przedszkolaki poznały ciekawostki związane z pracą strażaka, zaznajomiły się z okolicznościami wzywania strażaków i również przypomnieliśmy sobie numer alarmowy 112. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu; uważnie słuchały o niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaków oraz chętnie odpowiadały i zadawały pytania. To spotkanie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Z całego serca dziękujemy Panu Dawidowi oraz Panu Jakubowi za przyjazd oraz poświęcenie swojego cennego czasu.

P.Fatuta

A.Koksanowicz