Dnia 31.05.2024 r. zakończył się Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Angielski jest fun – tastyczny”, w którym grupa Krasnale uczestniczyła od września. Głównym celem projektu było pokazanie dzieciom jak ważna w naszych czasach jest znajomość języka angielskiego oraz rozbudzenie zainteresowania krajami anglojęzycznymi. W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące zadania: świętowaliśmy Dzień św. Patryka, przygotowaliśmy gazetkę tematyczną o Londynie, wykonaliśmy karty obrazkowe (flashcards), oglądaliśmy bajkę anglojęzyczną oraz wykonaliśmy flagę Wielkiej Brytanii. Wśród zadań było także poznanie rodziny królewskiej i przygotowanie koron. Dzieci utrwaliły i poznały nowe słowa w języku angielsku poprzez uczestniczenie w zabawach tematycznych i ruchowych. Po zrealizowaniu zadań i udokumentowaniu ich realizacji w formie zdjęć otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

M. Bigus