W dniach od 3 do 7 czerwca 2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się wiele ciekawych wydarzeń z okazji Bajkowego Tygodnia. Rozpoczęliśmy od „Bajkowego czytania na dywanie” z gościnnym udziałem grupy teatralnej „Fajne Babki”. W każdej grupie jeden z zaproszonych gości czytał przedszkolakom wybraną bajkę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek. Kolejnego dnia na przedszkolaki czekała niespodzianka. Rodzice wystąpili w przedstawieniu „Rzepka” Juliana Tuwima. Śmiechu było co nie miara. Środa była wyjątkowym dniem. Tego dnia świętowaliśmy wspólnie z Czarusiem i Kropką Dzień Dziecka. Na dzieci czekało wiele atrakcji: magia, tańce, zabawy i bańki. Uśmiech nie znikał z twarz przedszkolaków. Kolejnym wydarzeniem w Bajkowym Tygodniu był udział grup przedszkolnym w Bajkowym quizie. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania i wykazali się znakomitą znajomością bajek i baśni. Na zakończenie odbył się bajkowy pochód ulicami naszego miasta. W pochodzie towarzyszyły nam duże maskotki: Misie, Myszka Miki i Minnie. Odbył się również pokaz bajkowej mody. Każdy mógł zaprezentować swój piękny bajkowy strój.  Był to tydzień pełen wrażeń, niespodzianek i radości. Bajkowy Tydzień odbył się dzięki zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy gościom czytającym bajki: aktorkom Teatru Fajne Babki, p. Justynie Maksymiuk-Bednarz, p. Barbarze Przybylskiej, p. Małgorzacie Limanówce, p. Arkadiuszowi Małeckiemu, p. Pawłowi Sławińskiemu, p. Agnieszce Kujawskiej, p. Przemysławowi  Tylusowi, p. Przemysławowi Kaweńskiemu, p. Monice Kowalczyk, p. Justynie Łozińskiej z podopiecznymi ŚDS, rodzicom biorącym udział w przedstawieniu „Rzepka”, policji za zabezpieczenie pochodu, przyjaciołom przedszkola za użyczenie foteli, p. Dyrektor Dorocie Stelmach za zakupienie strojów Myszki Miki i Minnie oraz wszystkim pracownikom przedszkola i rodzicom za przygotowanie strojów na pochód.

A. Skiba

M. Bigus