W dniu 12 czerwca 2024 r. w grupie „Muchomorki” już od samego rana panowała wspaniała atmosfera spowodowana długo wyczekiwaną wyprawą do Parku Dinozaurów w miejscowości Nowiny Wielkie. Była to pierwsza taka dalsza wycieczka maluchów. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały momentu kiedy wspólnie z rodzicami i paniami z grupy wsiądą do autobusu i wyruszą w podróż. Celem tejże wycieczki było poszerzenie wiedzy, a tym samym zapoznanie się z prehistorycznym światem dinozaurów. Zdobyciu przez dzieci informacji o pojawieniu się, życiu, a następnie wyginięciu tych jakże tajemniczych gadów. Na samym początku „Muchomorki” z wielkim zapałem przedstawiły swoje umiejętności taneczne oraz wokalne. Maluchy tak pięknie zaprezentowały się rodzicom, że oczywiście nie odbyło się bez radości, wzruszeń, a także łez. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki wraz z Panią Olą – przewodnikiem przeszli się leśną ścieżką edukacyjną, aby zobaczyć czterdzieści naturalnej wielkości modeli prehistorycznych stworzeń. Dzieci miały możliwość cofnąć się w czasie o setki milionów lat. Z dużym zaciekawieniem słuchały niezwykłych opowieści pani przewodnik. W dalszej części maluchy odwiedziły Geo – Muzeum „Skarby Ziemi” (muzeum minerałów i skamieniałości). Dzieci podziwiały okazy 500 minerałów z Polski i Świata. Po czym miały możliwość zakupienia pamiątek w okolicznym sklepiku. W następnej kolejności przedszkolaki spędzili wolny czas na atrakcyjnych zabawach na kilku placach zabaw. Po wielu wrażeniach trochę zgłodniały dlatego z wielkim apetytem skonsumowały posiłek. Wyjazd uważamy za niezwykle udany gdyż pogoda nam dopisała, wszyscy mieliśmy znakomite humory oraz wróciliśmy do przedszkola ze wspomnieniami, które zostaną w naszych głowach i sercach na zawsze.

M. Podleśna