W dniu 13 czerwca 2024 r. nasze przedszkole odwiedziła Grupa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie wraz z nauczycielem koordynującym p. Łukaszem Makowskim. Celem tego spotkania było przypomnienie dzieciom jak należy zachowywać się w trakcie nagłej sytuacji zagrożenia ludzkiego zdrowia bądź życia. Młodzież z dużym zaangażowaniem przeprowadziła warsztaty składające się z części teoretycznej i praktycznej. Zaprezentowano, krok po kroku, jak w prawidłowy sposób powinno wyglądać udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Przedszkolaki ze wszystkich grup aktywnie uczestniczyli w zajęciach i praktycznych ćwiczeniach. W efekcie podjętych działań maluszki zdobyły nową wiedzę, która jest niezwykle potrzebna. Minione wydarzenie było dla przedszkolaków bardzo interesujące, a przede wszystkim niezwykle ważne. W tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy młodzieży z Grupy WOPR oraz panu Łukaszowi Makowskiemu za poświęcony czas i podzielenie się jakże cenną wiedzą.

M. Podleśna