Na niebiesko dla autyzmu

Dnia 26-go kwietnia 2021r. grupa Krasnale celebrowała Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada drugiego kwietnia. W środę wszystkie dzieci z naszej grupy przyszły ubrane na niebiesko. Był to dla nas szczególny dzień tym bardziej, że w naszej grupie mamy autystycznego przedszkolaka. W celu przybliżenia dzieciom autystycznego świata przeprowadziliśmy z dziećmi zajęcia sensoryczne polegające na poznawaniu różnorodnych struktur, dzieci wycinały serduszka w rękawiczkach, szukały z zamkniętymi oczami piłeczek wśród klocków, i oglądały filmy edukacyjne pt.,, Podróż Marii” i ,,Opowieść o autystycznej Gabrysi”. Krasnale wykonały wspólną pracę w postaci odbicia swoich rączek umoczonych w niebieskiej farbie tworząc tym samym prezent – serce dla wszystkich dzieci autystycznych. Na koniec dnia przedszkolaki brały udział w lekcji ciszy, która bardzo im się podobała. Ten dzień dostarczył dzieciom wielu przeżyć i pozytywnych emocji. W tym miejscu dziękujemy wszystkim rodzicom za ubranie dzieci w ubranka w kolorze niebieskim.

E. Myszogląd