slide 1 slide 2 slide 3

Szukaj

Wybierz język

Polish English French German Russian

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie z ratownikiem medycznym w Słoneczkach i Stokrotkach

ratownik10 marca 2017r. dzieci z grupy "Słoneczka i "Stokrotki" gościły w przedszkolu pana Mariusza Różyckiego ratownika medycznego. Dzieci wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, w jaki sposób należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej (pod okiem pana ratownika dzieci mogły poćwiczyć ułożenie drugiej osoby w pozycji bezpiecznej) oraz w jaki sposób należy wezwać pomoc. Przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Pan Mariusz zademonstrował dzieciom w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie (chętne dzieci mogły poćwiczyć pod kierunkiem pana ratownika). Dzieci dowidziały się jak zachować się podczas skaleczeń, złamań, zasłabnięć. W trakcie zajęć obserwowały w jaki sposób należy wykonać opatrunek medyczny, miały możliwość bandażowania i usztywniania swoich kończyn. To było nie tylko bardzo miłe ale bardzo ważne spotkanie, dzięki któremu dzieci nauczyły się i dowiedziały wielu bardzo ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszemu gościowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

A. Koksanowicz

Muchomorki

1

Misie

2

Krasnale

3

Smerfy

4

Motylki

5

Biedronki

6

Pszczółki

7

Żabki

8

Stokrotki

grupa9

Słoneczka

sloneczka-10
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla templates 1.7 low-cost hosting Valid XHTML and CSS.