Zabawy z lodem

12.02.2021 Smerfiki eksperymentowały z lodem. Zadaniem dzieci było wydobycie ukrytego skarbu z lodu, ale najpierw musieliśmy znaleźć sposób jak to zrobić. Oczywiście najpierw każdy chciał dotknąć lodu. Następnie zastanawialiśmy się jak wydostać uwięzione zabawki. Dzieci miały różne pomysły. Najpierw polewaliśmy lód ciepłą wodą, aby go roztopić. Następnie posypaliśmy lód solą i odczekaliśmy chwilę, aby zobaczyć co się stanie. Po dłuższej chwili wierzchnia warstwa była roztopiona, dlatego przeszliśmy do ostatniego etapu – najbardziej wyczekiwanego przez dzieci – rozbijania lodu. Poprzez zabawę z lodem dzieci nauczyły się: Jak powstaje lód? Co to jest mróz? Kiedy woda zamarza? Co sprawia, że lód się topi? Po co sypiemy solą ulice podczas mrozu?

J. Zalewska