Dino wykopaliska

Dinozaury wzbudzają zainteresowanie małych i dużych. Szczątki prehistorycznych gadów pozwalają nam lepiej odkryć tajemnice życia na Ziemi przed milionami lat. Takie odkrycia są fascynujące. Podobnie jak zabawa sensoryczna Smerfów. Wykopaliska zabawkowych dinozaurów to nie tylko zabawa, to przygoda, która pozwala poczuć się odkrywcą, rozbudza ciekawość, sprawia radość, a ponadto dostarcza bodźców sensorycznych. Dziecko też może być paleontologiem. Smerfy w paleontologów zamieniły się 19.02.2021r. Przedszkolaki przy pomocy pędzelka dzieci czyściły każdego odnalezionego w „ziemi” dinozaura. To zajęcie wymagało skupienia i precyzyjnych ruchów pędzla. Dzięki temu ćwiczyliśmy sprawność palców i dłoni. Do zabawy zaprosiliśmy Krasnale, które bawiły się równie wyśmienicie jak Smerfy. Zabawa podobała się dzieciom tak bardzo, że kilkukrotnie zakopywali dinozaury, aby ponownie rozpocząć poszukiwania.

J. Zalewska