Kukiełki z drewnianych łyżek

W dniu 24 lutego 2021 r. dzieci z grupy „Misie”,  podczas zajęć zaznajomiły się z  tematem  związanym z teatrem.  Głównym celem było przybliżenie dzieciom historii tego miejsca, a także przedstawienie  różnych rodzajów lalek teatralnych. Następnie,  nauczycielka objaśniła etapy pracy związane  z wykonaniem  kukiełki z łyżki drewnianej.  Zwróciła  uwagę na wygląd i budowę  lalki, którą wykonała dla przykładu. Przypomniał o stosowaniu zasad bezpieczeństwa. Przedszkolaki, z małą  pomocą przystąpiły do kreatywnego zadania. Z wielkim zapałem ozdabiały swoje kukiełki używając cekinów, włóczki, wstążek i guzików. Na zakończenie  maluchy omówiły gotowe dzieła, a także nadały imiona swoim kukiełkom. Wszyscy byli zadowoleni z  końcowego efektu, który uzyskali dzięki swojej żmudnej pracy.

M. Podleśna