Międzynarodowy Dzień Kropki

Co roku 15 września w ramach INTERNATIONAL DOT DAY nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki i festiwal talentów. Inspiracją do obchodzenia tego święta stała się książka napisana i zilustrowana przez Petera H.Reynoldsa „Kropka”. Ta niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości poruszyła serca nauczycieli. Postanowili czytać je swoim uczniom i rozmawiać o talentach, które w nich drzemią.

Nasze przedszkolaki będą obchodziły DZIEŃ KROPKI 15 WRZEŚNIA 2021R.

Dlatego też prosimy rodziców o przygotowanie dla dzieci ubrań z akcentem kropkowym. Mogą to być elementy ubrania bądź dodatki.

Organizatorzy: J.Zalewska, D.Grabowska