Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2021r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Była to doskonała okazja do rozmowy na temat swoich talentów i umiejętności. Okazało się, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi i bardzo utalentowani. Wśród nas są dzieci, które świetnie jeżdżą na rowerze, budują z klocków lego, malują i tańczą. Inni są doskonali w dawaniu buziaków, przytulasów czy wyprowadzaniu psa na spacer. Wszyscy w tym dniu przyszliśmy ubrani w grochy i groszki. Świętowanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z Vashti – dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik z tytułową „Kropką”. Następnie rozmawiały na temat problemu Vashti i sposobu jego rozwiązania. Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką – przedszkolaki ozdabiały kropkę, układały „kropkowe” wzory, powstały „ kropkowe dzieła sztuki”. Każdy z nas mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie w „kropkowej” fotobudce. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Dzień był naprawdę wyjątkowy i radosny.

J. Zalewska, D. Grabowska