Dzieciaki - Mleczaki

W bieżącym roku szkolnym grupa „Żabki” dołączyła do Ogólnopolskiej Akcji „Dzieciaki Mleczaki” organizowanej przez Polską Izbę Mleka. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Już od najmłodszych lat należy kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe i promować mleko, jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny. W środę 29.09.2021r. dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach na temat mleka, nabiału i jego wartości odżywczych. Dowiedziały się, skąd pochodzi mleko, jakie zwierzęta dają mleko, jakie produkty powstają z mleka oraz dlaczego należy je często spożywać. Uważnie słuchały opowiadania i ułożyły według właściwej kolejności historyjkę obrazkową. Obejrzały również film edukacyjny pt. „Jak produkowane jest mleko?”. Jednak główną częścią zajęć było wykonanie smakowego mleka. Dzieci z ogromną radością i przejęciem obserwowały, jak zostało zmiksowane mleko z bananami. Jego przepyszny smak i konsystencja przypadły wszystkim do gustu. Świadczą o tym uśmiechnięte minki i puste kubeczki, co widać na zdjęciach.

K. Gawlas