W dniach 15 – 24 listopada 2021 roku w związku ze „Światowym Dniem Pluszowego Misia” w Bajkowym Przedszkolu Miejskim w Chojnie odbył się konkurs plastyczny pod nazwą „Mój pluszowy miś”. Celami konkursu było promowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia, kształtowanie zainteresowań artystycznych, rozwijanie wrażliwości estetycznej, pobudzanie kreatywności i wyobraźni twórczej oraz angażowanie rodziców do współpracy. Konkurs był skierowany do przedszkolaków w każdym wieku. Zadaniem uczestników było stworzenie jednej pracy plastycznej z wizerunkiem ukochanego misia. Dzieła mogły być wykonane dowolną techniką plastyczną na papierze formatu A4. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Do przedszkola wpłynęło 55 prac. Wystawa wszystkich dzieł umieszczona w przedszkolnej szatni stanowiła piękne tło do obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. W dniu 26 listopada 2021 r. komisja konkursowa w składzie: pani Małgorzata Bigus, pani Ewa Kuflowska oraz pani Aneta Padoł dokonała oceny prac. Wyłonienie zwycięzców okazało się dużym wyzwaniem, gdyż wszystkie wytwory były niezwykle wyjątkowe, twórcze i pomysłowe. W pierwszym etapie każdy z członków komisji wybrał dziewięć prac konkursowych. Do kolejnego etapu głosowania przeszło osiemnaście prac. W głosowaniu punktowym wyłoniono dziewięć zwycięskich prac (nr 40, nr 46, nr 28, nr 43, nr 44, nr 36, nr 22, nr 34, nr 11).

Laureaci konkursu:

I miejsce – Natan Jankowski grupa „Biedronki” (praca nr 40)

I miejsce – Liza Zielinkiewicz grupa „Muchomorki” (praca nr 46)

I miejsce – Piotr Paszkowiak grupa „Misie” (praca nr 28)

 

Przyznane wyróżnienia:

Martyna Pieczykolan grupa „Muchomorki” (praca nr 44)

Aniela Obacz grupa „Misie” (praca nr 11)

Wojciech Augustyniak grupa „Misie” (praca nr 43)

Milan Resiak grupa „Motylki” (praca nr 36)

Mikołaj Ostręga „Motylki” (praca nr 34)

Antoni Hołczyński grupa „Pszczółki” (praca nr 22)

 

Laureaci konkursu oraz wyróżnione dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali medale i ołówki. Wszystkim przedszkolakom oraz ich rodzicom gratuluję i serdecznie dziękuję za tak liczny udział w konkursie.

Koordynator konkursu: M.  Podleśna