Kochani rodzice!!!

Już tradycją w naszym przedszkolu stało się pomaganie innym, bardziej potrzebującym. W tym roku w ramach akcji ,,Szlachetna paczka” pomagamy pani Dominice i jej dzieciom. Ujęła nas Jej historia i postanowiliśmy pomóc tej rodzinie. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas produkty oraz pieniądze na zakup opału na zimę sprawią, że tej rodzinie będzie żyło się lepiej,, a nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, będą jednymi z piękniejszych. Wierzymy, że Państwo, jak zwykle, staniecie na wysokości zadania. Z góry dziękujemy za okazałą pomoc.

Pani Dominika i jej historia

Pani Dominika (45 lat) jest wdową, samotnie wychowującą dwójkę nastoletnich dzieci. Za życia męża niczego im nie brakowało, kobieta nie musiała pracować, zajmowała się domem i dziećmi. Po śmierci męża pani Dominika była zmuszona zmienić mieszkanie, gdyż nie było ich stać na jego utrzymanie. Potem było już cały czas ciężko, doszły choroby dzieci, konieczność leczenia i wizyt lekarskich. Starsza córka Agnieszka( 17 lat) cierpi na astmę, niedoczynność tarczycy oraz hiperinsulinizm. Wymaga specjalistycznej diety i większość pieniędzy przeznaczana jest na żywność dla niej. U syna Jakuba (13 lat) z kolei zdiagnozowano hiperkinetyczne zaburzenia zachowania i emocji. Pomimo jego wieku, trzeba go stale pilnować, gdyż w przypływie emocji nie jest w stanie kontrolować swoich zachowań. Mieszkanie, w którym mieszkają jest zawilgocone i na ścianach pojawia się grzyb, co utrudnia funkcjonowanie Rodziny. Pani Dominika walczy w gminie o inne lokum, niestety lista oczekujących przed nią jest jeszcze długa. Kobieta obecnie pracuje na pół etatu jako sprzątaczka, podejmuje się też dodatkowych zajęć, by móc zarabiać więcej funduszy. Aktualny dochód Rodziny wynosi 2796 zł, gdzie po opłaceniu wszystkich kosztów utrzymania w wysokości 1115 zł zostaje im 560 zł na osobę.

Piękno Rodziny

Pani Dominika uwielbia pisać wiersze, pomaga jej to wyciszyć emocje, które przelewa na papier. Ma już swój tomik, napisała też dla swoich dzieci bajkę, w której są bohaterami. Dzieci są dla niej całym światem, dla których porusza niebo i ziemię, by polepszyć ich byt. Agnieszka zaczęła interesować się modą, uwielbia podglądać aktualne trendy światowe. Także wspaniale gotuje, Rodzina zgodnie twierdzi, że robi to lepiej, niż mama. Jakub lubi grać w piłkę nożną, interesuje się też programowaniem. Rodzina jest bardzo ze sobą związana, widać w nich wielką więź i wzajemne wsparcie. Są szczęśliwi, że mają siebie nawzajem, że mogą na sobie polegać.

Podstawowe potrzeby rodziny pani Dominiki

  1. Odzież dla Jakuba

Chłopiec ze względu na chorobę potrzebuje “niegryzących” ubrań ze 100% zawartością bawełny. Obecnie wymiana garderoby syna jest wydatkiem ponad możliwości materialne pani Dominiki.

  1. Odkurzacz

Rodzina nie posiada żadnego odkurzacza, podłogi zamiata miotłą i szufelką. Podarowany odkurzacz zdecydowanie poprawi ich komfort dbania o czystość w domu.

  1. Węgiel 1 tona

Pani Dominika otrzymując węgiel zaoszczędzi pieniądze, które będzie mogła przeznaczyć na zakup drewna, które jest niezbędne przy rozpalaniu w piecu.

Pozostałe potrzeby rodziny

Żywność trwała:

Specjalne wymagania: zdrowa żywność ze względu na chorobę córki pani Dominiki- hiperinsulinizm, produkty bez cukru, a poza tym: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach.

Środki czystości

Specjalne wymagania: środki hipoalergiczne typu Biały Jeleń, emolienty, a poza tym: mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, podpaski/tampony, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące

Odzież i obuwie

Jakub: Dres (całoroczne)-rozmiar: 170 cm, uwagi: 100% bawełny

Jakub: Bluzka (całoroczne)-rozmiar: 170 cm, uwagi: 100% bawełny

Jakub: Koszulka / t-shirt (całoroczne)-rozmiar: 170 cm, uwagi: 100% bawełny

Jakub: Trapery- rozmiar: 37

Jakub: korki do piłki nożnej w rozmiarze 37 (bez koloru różowego i czerwonego)

Wyposażenie mieszkania

koc duży dla chłopca, ręczniki duże kąpielowe

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

odkurzacz, żelazko,

Inne potrzeby materialne

5 m drewna do palenia

Szczególne upominki

Dominika: bransoletki, pierścionki zwykłe lub srebrne

Agnieszka: kuferek z kosmetykami do makijażu + zestaw pędzli

Jakub: korki do piłki nożnej w rozmiarze 37 (bez koloru różowego i czerwonego)

 

Żeby sprawnie przebiegła zbiórka prosimy, aby Państwo zapoznali się z listą przypadających na grupę podarków

1.Składka na drewno opałowe- gr. I i gr. II

2.Składka na węgiel- gr. III, gr. VII, gr.VIII, gr. XI

  1. Odzież i obuwie- gr.IV

Jakub: Dres (całoroczne)-rozmiar: 170 cm, uwagi: 100% bawełny

Jakub: Bluzka (całoroczne)-rozmiar: 170 cm, uwagi: 100% bawełny

Jakub: Koszulka / t-shirt (całoroczne)-rozmiar: 170 cm, uwagi: 100% bawełny

Jakub: Trapery- rozmiar: 37

Jakub: korki do piłki nożnej w rozmiarze 37 (bez koloru różowego i czerwonego

  1. Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego i szczególne upominki –gr.V

odkurzacz, żelazko

Agnieszka: kuferek z kosmetykami do makijażu + zestaw pędzli

Jakub: korki do piłki nożnej w rozmiarze 37 (bez koloru różowego i czerwonego)

5.Żywnośc trwała- gr.VI i X

Specjalne wymagania: zdrowa żywność ze względu na chorobę córki pani Dominiki- hiperinsulinizm, produkty bez cukru, a poza tym:

herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach

6.Środki czystości- gr.IX

Specjalne wymagania: środki hipoalergiczne typu Biały Jeleń, emolienty, a poza tym: mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, podpaski/tampony, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące.

Koordynatorki:

E. Myszogląd, M. Okońska