Propozycje zabaw dla dzieci z grupy Krasnale

Zabawa 1

Zabawa ruchowa “Znajdź Mikołaja” to zabawa, która wymaga od rodziców wcześniejszego przygotowania. Przygotuj z dziećmi buzie świętego Mikołaja. Dzieci mogą wyciąć ją z gotowych szablonów albo wykonać samodzielnie. Następnie prowadzący zabawę, dorosły, umieszcza wykonane szablony w różnych miejscach w domu. (ważne jest, aby dzieci nie widziały tej czynności). Następnie wołamy dzieci i prosimy je, aby znalazły wszystkie obrazki z Mikołajem.

Zabawa 2

Zabawa taneczna “Taniec śnieżynek” to nic innego jak rodzinny taniec w rytm świątecznej muzyki. Dzieci udają, że są śnieżynkami. Na przykład kiedy muzyka gaśnie, dzieci stoją w bezruchu. Proponujemy muzykę, którą dzieci znają np. “Skrzypi wóz”, “Kochany Panie Mikołaju”