Propozycje zabaw dla dzieci z grupy Krasnale

Zadanie 1

Zabawa dydaktyczna “Nakrywamy do stołu”

Do tej zabawy przydadzą się gazety z przepisami świątecznymi lub obrazki potraw świątecznych wydrukowane z internetu. Należy wyciąć wybrane potrawy, mogą być także ozdoby stołu. Na kartce, najlepiej A3 (ale może być też mniejsza) każdy z domowników rysuje sobie pięknie zdobiony talerz oraz prawidłowo rozmieszczone przy nim sztućce, a na środku kartki przyklejamy wycięte wcześniej potrawy. Tworzymy w ten sposób na naszej kartce wigilijny stół.

Zadanie 2

Zabawa ruchowo-naśladowcza “Przygotowania do świąt”

Rodzic włącza ulubioną świąteczną muzykę

(może być ta ukryta pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=sjlEzz1QSE0)

Rodzic rzuca hasła, które wspólnie z Dzieckiem pokazuje gestem np.

– wałkowanie ciasta

– zagniatanie ciasta

– wieszanie łańcucha na choinkę

– otwieranie prezentów

– taniec przy choince

– dzielenie się opłatkiem

– rodzinne przytulanie 🙂