Dnia 18 października 2022r. dzieci z grupy „Motylki” świętowały w przedszkolu dzień dyni. Był to zdecydowanie dzień celebracji koloru pomarańczowego. Dynie przyniesione przez dzieci z domowych ogródków posłużyły „Motylkom” do ozdobienia sali, wykorzystane były do zabaw ruchowych, plastycznych i kulinarnych. Dzieci poznały ciekawostki o dyni, sprawdziły również co dynia ukrywa w środku. Dynia to jedno z najzdrowszych jesiennych warzyw. W kuchni doskonale sprawdza się zarówno w postaci wytrawnej, jak i deserowej. „Motylki” miały możliwość skosztowania tych smaków pod postacią dyniowych placuszków oraz dyniowych ciasteczek, które same przygotowały. Każde dziecko na pamiątkę dyniowego święta wróciło do domu z dyniowym kotylionem. W imieniu dzieci chciałybyśmy podziękować Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu tegoż święta.

M. Brzoska

A. Brzoska