W grupie Jeżyki, w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu ,,Bliżej pieska’’ w dniu 26 października obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych. Dzieci oczekiwały na ten dzień z wielką niecierpliwością. Jeżyki miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub innego zwierzątka. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies-kundelek czy rasowy – zasługuje na uwagę i miłość! Tego dnia dzieci wysłuchały bajek i wierszyków, których bohaterami były pieski. Chętnie uczestniczyły w różnych zabawach dydaktycznych oraz muzyczno – ruchowych. Szczególnym gościem, na naszym placu przedszkolnym był owczarek belgijski ze swoją panią. Pani Beatka przeprowadziła pokaz psich umiejętności oraz zapoznała dzieci z pewnymi komendami i opowiedziała o tym, jak należy dbać o pieska i jakie są pieska potrzeby. Pokaz tresury wzbudził w dzieciach mnóstwo pozytywnych emocji, brawami nagradzały Helenkę za dobrze wykonane zadanie. W nagrodę dzieci wręczyły pieskowi zabawkę, z której był bardzo zadowolony. Tego typu zajęcia pozwoliły dzieciom poszerzyć wiedzę o świecie zwierząt, rozwinęły empatię i poczucie odpowiedzialności.

E. Myszogląd