26 października 2022r. grupa „Krasnale” i „Smerfy” gościła ratownika medycznego, panią Kamilę Łozińską. Dzieci wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Poznały także numery telefonów ratunkowych. Przedszkolaki obserwowały, w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, wykonując ćwiczenia na fantomach. W trakcie spotkania pani ratownik zaprezentowała również kilka rodzajów opatrunków na ochotnikach, wybranych spośród dzieci. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości.

D. Grabowska