Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora oraz w ramach wychowania do szacunku do osób starszych grupa Krasnale zorganizowała w swojej grupie zbiórkę “Herbatka dla seniora”. Jej celem było zebranie i przekazanie herbat naszym chojeńskim seniorom, aby umilić im długie, zimowe spotkania, w związku z czym 1 grudnia 2022 roku wybraliśmy się do zaprzyjaźnionego, od lat, Klubu Seniora na pogawędki. Seniorzy jak zawsze się spisali, przygotowali poczęstunek oraz drobne upominki dla przedszkolaków. Krasnale przekazały na ręce opiekuna Klubu Seniora całą torbę herbat, zaprezentowały wierszyk oraz piosenkę „My jesteśmy Krasnoludki”. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem oraz międzypokoleniowymi rozmowami. To było niesamowite spotkanie,  sprawiające radość zarówno dzieciom, jak i seniorom.

 

M. Worona-Kuras