Święta coraz bliżej. Przygotowujemy się do nich i w naszych domach i w przedszkolu. Okres przedświąteczny kojarzy nam się z wieloma konkursami, akcjami charytatywnymi, wydarzeniami. Dzieci z naszej grupy, z pomocą swoich rodziców, aktywnie uczestniczą w proponowanych akcjach. Tak też się stało podczas udziału w konkursie zorganizowanym przez Panią Burmistrz pt. „Nauczymy dzieci, po co segregować śmieci”. Celem konkursu było wykonanie stroika, dekoracji świątecznej z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Grupa Żabki bardzo poważnie i z wielkim zaangażowaniem włączyła się w wykonanie zadania. Przez wiele dni dzieci przynosiły do przedszkola potrzebne materiały. Kiedy wszystko było gotowe, spotkaliśmy się z naszymi mamami na zajęciach otwartych, aby wspólnie przygotować dekorację świąteczną. Zajęcia odbyły się 9 grudnia 2022r. i trwały dwie godziny, podczas których każda para rąk była zaangażowana w wykonanie zadania. Dzieci malowały farbami, rysowały, wycinały. Na uwagę zasługują mamy, które wykazały się kreatywnością i dużymi zdolnościami plastycznymi. Efektem spotkania jest przepiękna choinka wykonana z ekologicznych materiałów (drewno, papierowe talerzyki, wytłaczanki po jajkach, butelki, nakrętki, drewniane spinacze itp.). Podczas zajęć panowała miła i serdeczna atmosfera. Na szczególną uwagę zasługują dzieci, które były bardzo grzeczne i cierpliwie czekały na swoją kolej. Mamy nadzieję, że nasza praca spotka się z uznaniem i pochwałą. Serdecznie dziękujemy mamom, które znalazły czas i chęć, aby pomóc w tak ważnym przedsięwzięciu.

A. Stelmach