Jak co roku Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. Jest to ogólnopolski projekt społeczny i charytatywny, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Pierwszym etapem zajmują się wolontariusze, którzy poszukują rodzin w trudnej sytuacji, następnie „wchodzą” w ich życie, poznają ich historię, przeprowadzają szczegółowe wywiady i tworzą profil rodziny. I w tym momencie wkraczamy MY! Darczyńcy, którzy z całej swojej mocy starają się zjednoczyć ludzi i zorganizować pomoc. Zdolność dzielenia się z innymi to ogromny dar i niesamowita umiejętność, dzięki której mamy możliwość odmienić świat tym, którzy mieli w życiu trochę mniej szczęścia. To była nasza szósta edycja tego projektu i jak zawsze spisaliście się Państwo na medal. Połączyliśmy siły i jako jedna, wielka społeczność przedszkolna sprawiliśmy, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą dla naszej rodziny ciepłe i wyjątkowe. Udało nam się spełnić wszystkie potrzeby Pani Doroty oraz jej dwóch wspaniałych córek, a także sprawić kilka dodatkowych niespodzianek. Wspólnie przygotowaliśmy 22 paczki, które podczas weekendu cudów osobiście dostarczyliśmy do naszej rodziny. Był to ogromnie wzruszający moment, który pokazał nam, że warto pomagać. Dziękujemy Państwu za zaangażowanie i otwarte serca. Serdeczne podziękowania składamy również Panu Tomkowi Mrukowi, który poświęcił swój wolny czas i pomógł w zorganizowaniu transportu paczek.

Bo szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.

E. Myszogląd, M. Worona-Kuras