11 września 2023r. w ramach projektu ,,Poznajemy zawody”, dzieci z grupy Biedronki wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie. Celem wycieczki było poznanie pracy Pani bibliotekarki. Pani Krystyna Leddin jest od wielu lat pracownikiem działu dla najmłodszych. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania z obiektem biblioteki i miejscem pracy bibliotekarki. Z ciekawością rozglądały się, zadawały pytania i rozbudzały swoją ciekawość. Podczas wizyty miały możliwość samodzielnego korzystania ze zbioru literatury dziecięcej. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do korzystania z biblioteki i wypożyczania do domu bajeczek, które są źródłem wiedzy i mądrości. Na koniec Pani Krystyna przeczytała dzieciom książkę o tematyce związanej z naszym projektem. W planach mamy następne spotkanie z Panią Krystyną w naszej sali przedszkolnej.

I. Podyma