“Fajnie jest być przedszkolakiem.

 Takim sobie małym żakiem.

Do przedszkola chętnie chodzić, 

Prace z Panią pięknie robić.

Wszyscy świetnie się czujemy, 

Wieże z klocków budujemy.

I śpiewamy i tańczymy,

Zjemy obiad, poleżymy.

Malujemy też farbami,

wycinamy nożyczkami.

Plastelinką wyklejamy,

radość wielką wtedy mamy.”

A. Kalita

20 września to ważne święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dorośli życzyli wszystkim przedszkolakom aby ten dzień był pełen uśmiechu i miłych niespodzianek, aby czas spędzony w przedszkolu wypełniony był zabawą i radością płynącą z codziennego odkrywania tajemnic. Bo przecież ,,kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Miłą niespodzianką tego dnia były kosze pełne smacznych i zdrowych owoców, które otrzymaliśmy za pośrednictwem pracowników Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie od Pani Dyrektor Adriany Salamończyk. Każdy przedszkolak „znalazł” coś pysznego dla siebie. Bardzo dziękujemy za wspaniałą niespodziankę.