Dnia 22 listopada 2023r. dzieci z gr. „Stokrotki” uczestniczyły w nietypowym święcie jakim jest Dzień Buraka podejmując przy tym buraczane wyzwanie z projektu edukacyjnego Witaminki. W związku z tym każdy w tym dniu przyszedł w ubraniu koloru czerwonego. Dzieci poznały różne rodzaje buraków m.in. buraka cukrowego i jego drogę wprost z pola aż do samego woreczka z białym cukrem. Poznały również historię obrazkową: „Od buraka do lizaka”. Dowiedziały się jak bardzo burak jest zdrowy, jakie zawiera witaminy i wartości odżywcze. Na koniec wykonały pracę plastyczną – burakiem malowane. A największą atrakcją tego dnia okazał się wspólnie przygotowany sok, który z wielką chęcią każdy skosztował. Nasze buraczane wyzwanie okazało się nie tylko pożyteczne, ale także dostarczyło wiele pozytywnych emocji.

E. Kozłowska