5 grudnia 2023 roku dzieci z grupy Pszczółki odwiedziła pani leśnik Danuta Prucnal. Na początku spotkania pani Danusia opowiedziała dzieciom o tym, czym zajmują się leśnicy, o lesie i o mieszkających tam zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, że zima to trudny czas dla zwierząt i poznali sposoby pomocy przetrwania zimy przez zwierzęta. Pani leśnik przyniosła piękny karmnik i smakołyki dla ptaszków, żeby dzieci mogły samodzielnie pomagać im w trudnym czasie i uczyć się odpowiedzialności i empatii dla zwierząt. Dzieci miały okazję na własne oczy zobaczyć i dotknąć poroże jelenia, daniela i kły dzika. Dziękujemy pani Danusi za wizytę w przedszkolu i liczne prezenty, które przyniosła dzieciom, najbardziej wyczekiwanym prezentem był świerk, który zamienił się w choinkę i zdobi naszą salę.

K. Figórek