Mikołajki obchodzone są jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień Mikołaj obdarowuje prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. Dzień „Mikołajek” w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. W dniu 6 grudnia 2023r. wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja z workiem prezentów. Mikołaj każdemu dziecku wręczył prezent, a zanim to uczynił przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę. To był  wyjątkowy  i magiczny dzień, a prezenty wspaniałe. Przedszkolaki otrzymały również jeszcze jeden prezent – pluszowe koniki, które dostarczył nam pomocnik Świętego Mikołaja – Pan Andrzej – tata Filipka, za co bardzo dziękujemy. Dzieci długo wspominały ten dzień i dzieliły się wrażeniami.

A. Skiba