Dzieci z grupy „Żabki” 7.12.2023r. z ogromną radością uczestniczyły w warsztatach czekoladowych. Przedszkolaki z przejęciem słuchały i przyglądały się etapom powstawania ich przysmaku. Dowiedziały się, gdzie rośnie i jak wygląda kakaowiec oraz jak wygląda jego owoc, który mogły potrzymać w rączkach, a także jego nasiona, mogły poznać również po zapachu. Dzieci próbowały czekoladę gorzką, mleczną oraz białą. Dowiedziały się dlaczego są takie rodzaje czekolady i czym się różnią. Najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość własnoręcznego wykonania czekolady, którą udekorowały suszonymi płatkami kwiatów oraz owocami. Prowadzący warsztaty do specjalnych foremek nakładali rozgrzaną płynną czekoladę o różnych smakach, a na końcu ozdabiali czekoladową choinką. Było to bardzo ciekawe doświadczenie pełne wrażeń i radości, które pięknie wkomponowało się w przedświąteczny czas.

K. Gawlas