Już we wrześniu nasza grupa przystąpiła do programu, którego celem było przekazanie dzieciom wiedzy na temat roli składników odżywczych w diecie oraz zachęcenie ich do jedzenia różnorodnych i zbilansowanych posiłków zgodnie z zasadami talerza zdrowego żywienia. W podejmowaniu najlepszych wyborów żywieniowych pomagał dzieciom Gang Mocniaków. Każdy z jedenastu różnorodnych bohaterów pokazał wartość zbilansowanego posiłku i razem udowodnili, że w pełnym składzie mogą więcej. Tematyce zdrowego odżywiania poświęciliśmy cały tydzień. Podczas zajęć dzieci przygotowały również plakat przedstawiający talerz zdrowego żywienia, czyli 5 grup produktów potrzebnych do kompletnego i zbilansowanego odżywiania.  W piątek 8 grudnia 2023r. Misie obchodziły Dzień Kulinarnych Mocniaków, którego kluczowym elementem było wspólne przygotowanie posiłku z zachowaniem zasad talerza zdrowego żywienia.  Wspólnie zasiedliśmy w strojach kucharzy do stołu i dzieci samodzielnie wybierały zdrowe produkty i przygotowywały zdrowe śniadanie. Ten dzień to finałowe zakończenie udziału w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Mocniaków”. Śniadanie było zdrowe i smaczne, o czym świadczyły puste talerze.

A. Skiba