Dnia 15 grudnia 2023 r. gośćmi „Motylków” były policjantki z Komisariatu Policji w Chojnie: aspirant sztabowy p. Ewelina Kurzyńska oraz starsza posterunkowa p. Grażyna Lisowska. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze oraz zasady poruszania się pieszych. Przedszkolaki dowiedziały się m.in., jak ważne jest używanie przez pieszych odblasków. Okres jesienno – zimowy to szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność. Wszystko to powoduje, że uczestnicy ruchu, w szczególności piesi, są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Odblaski (kamizelka czy opaska) znacząco poprawiają widoczność i mogą uratować życie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty dzieci podziękowały Paniom policjantkom.

A.Brzoska